Zaproszenie na katowicki koncert Colina Stetsona

W regularnej, soul-jazzowej działalności blogu zdarzają się odstępstwa od realizowanej linii programowej. W takich sytuacjach pozwalamy sobie na krótką przerwę od krzewienia wspomnianych gatunków muzycznych na rzecz nagrań oraz wydarzeń ponad podziałami. Wydarzenie, które zainicjowało nowy cykl "krótka przerwa" zapowiada się wybornie. 
Dzięki uprzejmości Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów dysponujemy jednym, podwójnym zaproszeniem na polską premierę Sorrow, a reimagining of Górecki’s 3rd Symphony w wykonaniu Colina Stetsona wraz z zespołem. Aby wziąć udział w losowaniu wystarczy wysłać e-mail na adres redakcja@phono.pl podając w tytule wiadomości imię i nazwisko. Na maile czekamy do soboty, godz. 15.00.-----

III Symfonia Symfonia pieśni żałosnych przyniosła Henrykowi Mikołajowi Góreckiemu międzynarodową sławę. Stało się to jednak w kilkanaście lat po skomponowaniu utworu, gdy w 1992 roku ukazała się na płycie w Wielkiej Brytanii. Sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy i podbiła listy przebojów zarówno tam, jak i w Stanach Zjednoczonych. Colin Stetson należy do niezliczonej rzeczy miłośników III Symfonii H. M. Góreckiego. – Każdy z nas przeżył ten moment, gdy jakiś utwór muzyczny nas zmienia. III Symfonia byłą dla mnie tym momentem. Przez lata słuchałem tego utworu niezliczoną ilość razy. Zawsze zdeterminowany, by poznać go dokładnie i całkowicie. To zaangażowanie doprowadziło mnie w końcu do potrzeby wykonania III Symfonii – mówi artysta. Interpretując symfonię, Colin Stetson zmienił przede wszystkim instrumentarium. Pojawił się saksofon, ale także perkusja i gitara elektryczna. Partie wokalne wykonuje jego siostra, mezzosopranistka Megan Stetson. – Moje podejście do III Symfonii było w tym sensie rozszerzające, że wyobraziłem sobie pewne dźwięki lub części nieobecne w oryginale, które były dla mnie rozszerzeniem emocjonalnego rdzenia utworu – mówi Colin Stetson.

 

Koncert Sorrow, a reimagining of Gorecki’s 3rd Symphony odbędzie się 18 grudnia 2016 roku w Sali Koncertowej Miasta Ogrodów (pl. Sejmu Śląskiego 2). Bilety w cenie 120 zł dostępne w sieci ticketpro.pl i punktach sprzedaży m.in. w salonach Empik, sklepach Media Markt i Saturn), ticketportal.pl (punkt sprzedaży w Mieście Ogrodów) oraz kupbilecik.pl.

Komentarze