WMQ na winylu od Lanquidity Records

Po wyciszonej Polce i komercyjnym Chaosie Pełnym Idei, kwintet Wojtka Mazolewskiego wyda dwa utwory w niezależnej londyńskiej oficynie Lanquidity. W dodatku tylko na winylu.


Dwunastocalowy singiel odtwarzany z prędkością 45RPM zawiera dwie kompozycje. Na stronie A znajduje się premierowy "Londyn" pana Mazolewskiego, gdzie w ramach 5 minut i kilkdziesięcu sekund autor zmieścił swoje impresje na temat stolicy Wielkiej Brytanii i Anglii. Kompozycja składa się z trzech części, solowej oraz dwóch kolektywnych ujęć tematu z elementami free jazzu. Nagranie ze strony B singla to nowe odczytanie "Theme De Yoyo" Art Ensemble of Chicago. Utwór całkiem niedawno prezentował w swojej audycji Gilles Peterson:


dla porównania oryginał:

Obie kompozycje z 12" singla, zarejestrowano na początku maja 2016 roku w Rolling Tapes Studio, w miejscu które - jak można przeczytać na fb - mieści się w cudnej okolicy, pod lasem. Studio powstało w dwustuletniej, odrestaurowanej stajni z całym układem akustycznych i mobilnych ustrojów. Za winyl mastering odpowiada Marcin Cichy (1/2 Skalpel) z Plug Audio Mastering

Premiera została przewidziana na 27 marca.
Preorder dostępny przez bandcamp Lanquidity.
Projekt okładki: Mateusz Nowak, zdjęcie: Zuza Krajewska.

Komentarze