Brownswood Bubblers Four

Drodzy Państwo, proszę przygotować karty płatnicze lub przypomnieć sobie hasło do systemu PayPal – czas wydać trochę pieniędzy.

Powód prozaiczny: premiera kolejnej części kompilacji Gillesa Petersona pt. Brownswood Bubblers Four. Jeśli do tej pory nie mieliście Państwo okazji wysłuchać wcześniejszych płyt, nadal można to zrobić, w dodatku oszczędzając kilka funtów. Paczka zawierająca trzy płyty cd (w sumie 43 utwory) jest dostępna w internetowym sklepie wytwórni Brownswood za 20£. Proszę pamiętać o wysokich kosztach przesyłki, które najlepiej podzielić składając wspólne zamówienie.

Przed zakupem „w ciemno” broni 40 minutowy mixtape prezentujący najlepsze - według pana Petersona - utwory opublikowane w ramach serii Brownswood Bubblers. Fragmenty z najnowszej, czwartej części również zostały uwzględnione w miksie, dlatego tym bardziej warto wejść w posiadanie Best Of Bubblers Mixtape.

Lecz czym jest seria stworzona przez brytyjskiego radiowca, didżeja, propagatora muzyki? W jednym zdaniu jest to kompilacja nagrań niezależnych i kreatywnych muzyków tworzących w granicach nurtu future soul i jazz. Gilles Peterson jako ceniony propagator muzyki wprowadził na scenę m.in. Bena Westbeecha, Soil & "PIMP" Sessions i Jose Jamesa. W tych działaniach jego rola jest nieoceniona.

Wracając do serii Brownswood Bubblers i dostępnych nośników dźwięku. Niestety nie istnieją kompletne wydawnictwa w wersji LP. Jedynie 7” i 12” z wybranymi utworami. Nie jest ich dużo, dlatego dla Państwa wygody wszystkie wydane single wraz z numerem katalogowym zostały wypisane poniżej. Można je kupić u wydawcy, czyli Brownswood Recordings.

BW004 Elan Mehler - Scheme for Thought
BW006 Shawn J Period / Yellowtail - Bubblers Vinyl Sampler Volume 1
BW007 Ben Westbeech / Tita Lima - Bubblers Vinyl Sampler Volume 2
BWOOD008 Jose James / Ayak And First Man - Bubblers Vinyl Sampler Volume 3
BWOOD010 Iman / Eric Lau feat. Rahel - Bubblers Vinyl Sampler Volume 4
BWOOD016 Middlewood Sessions - Fall Back

Na koniec utwór promujący Brownswood Bubblers Four w wykonaniu duetu New Look.New Look
Everything z albumu "Brownswood Bubblers Four"
Brownswood Recordings, 2009 r.

Komentarze