Utwór na zawsze: Mother Earth

W przyszłym roku przypada 40. rocznica ustalenia Międzynarodowego Dnia Ziemi. Czy mają Państwo już pomysł na prezent?

Na ogół, przy okazji różnych świąt prezenty się kupuje. Ba, są nawet produkty specjalnie dedykowane na konkretne okazje jak np. kwiaty, słodycze, sprzęty elektroniczne, znicze. Wyjątkiem są dzieci, które choć oczekują suwenirów, wykonują podarunki ręcznie. Proszę Państwa, przed nami niepowtarzalna okazja wrócić do lat dziecięcych i dać coś od siebie, a nie za pośrednictwem karty płatniczej czy gotówki.

Oczywiście pomoc materialna w przypadku organizacji ekologicznych jest ważnym elementem walki z dobra ze złem, o czym bardzo chętnie przypominają wolontariusze na ulicach co poniektórych miast. Jednak zostawmy ich w spokoju, zasłużyli na to swą ciężką pracą.

Więc jak z tym prezentem? Potrzebny on czy nie? Wypada zadać pytanie: czy chodzi o czystość sumienia? Jeśli chodzi, to musi zdechnąć aby miało sens. Zapewne Państwo się zgodzą, iż nie możemy działać tylko dla poprawy własnego samopoczucia lub wizerunku. Raz w roku to za mało. I o tym, żyjąc w społeczeństwie poinformowanym, każdy wiedzieć powinien. Jeśli nie, z pomocą przychodzi muzyka, najlepsza z możliwych form kampanii edukacyjnych.

Historia muzyki soul i jazz posiada wiele dowodów na istnienie artystów podejmujących tematy związane z ochroną środowiska. Ich czas nadejdzie jeszcze w niejednym poście, tymczasem dzisiaj na „Soul-Jazz” twórcą promującym styl życia zgodny z oczekiwaniami Matki Ziemi jest Lanu, członek deep-funkowej grupy The Bamboos.

Otóż na początku 2007 roku, Lanu, wydał solową, bardzo interesującą 12” pt. Dis-Information. Winylowy singiel poprzedzał długogrający album This Is My Home, który ukazał się nakładem wytwórni Tru Thoughts, dobrze znanej przede wszystkim dzięki albumom Animal Magic Bonobo czy Mishaps Happening Quantica. Nas jednak nie interesuje LP, lecz nagranie Mother Earth ze strony AA Dis-Information.

Wspólne dzieło Lanu, Aloe Blacc i Quantica elektryzuje z każdym pełnym obrotem płyty. Doskonałość roku 2007. Pulsujący afro i broken beat’owy podkład wsparty uskrzydlającym soulowym wokalem pana Blacca rusza. Aż chce się krzyczeć i tańczyć manifestując w ten sposób bezgraniczną miłość do Matki Ziemi. Jesteśmy drodzy Państwo szczęściarzami. Rodząc się posiadamy dwie matki, nawet jeśli jedna zawodzi, zawsze pozostaje ta po której stąpamy.
Lanu
Mother Earth z albumu "Dis-Information" / "This Is My Home"
Tru Thoughts, 2007 r.

Komentarze