Zapowiedź płyty Love Part 1


Wersja CD jest już w sprzedaży, na 2xLP trzeba jeszcze trochę poczekać, lecz doprawdy miło to napisać już dziś: trzeci studyjny album kolektywu Build An Ark wreszcie się ukazał!

Jesień dla fanów grupy z Kalifornii to dobry czas. Ponad miesiąc temu do sklepów trafił dwunastocalowy singiel This Prayer: For The Whole World zapowiadający nowy album. Z czterech zawartych kompozycji na Love Part 1 powtórzono połowę. Niewielka to strata dla osób, które czekały na album rezygnując ze względów ekonomicznych z zakupu 12”. Oczywiście Soul-Jazz.pl zachęca do uzupełnienia dyskografii Build An Ark o brakujące wydawnictwa, gdyż grupie na pewno przyda się Państwa wsparcie, nie tylko duchowe.

Skoro już o duchowości mowa, to z pewnością na Love Part 1 nie zabraknie odwołań do spiritual-jazzowej stylistyki. Na stronie internetowej holenderskiego wydawcy, można już odsłuchać fragmenty z nowej płyty. Z zawartego tam opisu wynika, że kolektyw dojrzał i jest gotów zgłębić tajemnicę folk-jazzu. Przyznają Państwo sami, że brzmi to dość interesująco.

Swoją drogą, świetny tytuł. Lepszego, w niepewnych czasach, członkowie nie mogli wymyślić. I ta zapowiedź kontynuacji pozwala uwierzyć, że w przyszłości czekają nas dobre rzeczy. Zresztą, proszę przyjrzeć się niektórym tytułom nowych utworów; Sweet Thing, Sunflowers In My Garden, Love Is Everywhere czy In The Park - wzbudzają pozytywne skojarzenia. Oto w muzyce Build An Ark chodzi, o dobry stan ducha podczas wypełniania przestrzeni dobrymi dźwiękami autorstwa kolektywu.

Build An Ark
How Do We End All Of This Madness z albumu "Love Part 1"
Kindred Spirits, 2009 r.

Komentarze