Zapowiedź płyty Blackmagic

Wytwórnia Brownswood potwierdziła nową datę premiery drugiego albumu amerykańskiego wokalisty José Jamesa. Album Blackmagic trafi do sprzedaży tradycyjnej oraz internetowej 1 lutego 2010 roku. Pozostał więc niecały miesiąc do jednej z najważniejszych tegorocznych muzycznych premier. Fani pana Jamesa na krążek czekają jednak dłużej, bo co najmniej od końca lata 2009, kiedy to po raz pierwszy zaanonsowano nowe wydawnictwo autora The Dreamer.

Podjęta przez wytwórnię Gillesa Petersona decyzja o opóźnieniu płyty (zamiast LP ukazał się winylowy singiel z dwoma remiksami), pozytywnie wpłynęła na szum wokół Blackmagic. Pierwsze nagrania (np. Save Your Love For Me, Promise In Love) opublikowano jeszcze przed wakacjami, jednak dopiero informacja o współpracy José Jamesa z Flying Lotusem wstrząsnęła publicznością. W gronie zaproszonych gości znalazł się również Moodyman, producent kojarzony przede wszystkim z muzyką techno/house oraz z remiksem utworu Desire.José James
Desire (Moodymann Remix) z singla "Desire & Love"
Brownswood Recordings, 2009 r.


José James śpiewając jazz zdobył największe uznanie słuchaczy i krytyków, dlatego albumem Blackmagic nie podetnie gałęzi na której siedzi. Zdecyduje się na inny krok, pod pozorem umacniania istniejących relacji ze słuchaczami, tworzy kolejne kanały komunikacyjne. Przykładem na to niech będzie nagranie Code (prod. Flying Lotus) dostępne za pośrednictwem serwisu MySpace.com.

Dwie muzyczne koncepcje grania jazzu w sposób tradycyjny i eksperymentalny, podobnie jak u Roberta Glaspera spotykają się na nowej płycie José Jamesa. Pan Glasper dla Blue Note Records w ubiegłym roku nagrał płytę Double-Booked ukazującą jego różnorodne podejście do muzyki jazz. W ten dualistyczny sposób pan James chce ponownie przedstawić się światu. Okazja jest doprawdy przednia, bowiem wraz z premierą Blackmagic José z grupą zaprzyjaźnionych muzyków (m.in. goszczącą niedawno w Katowicach, wokalistę Andreya Triana) rusza w trasę koncertową. Polskie miasta na liście występów nie zostały uwzględnione. Pozostaje udać się na koncert np. do Niemiec (aż cztery występy w czterech miastach od 12.03 do 16.03).

Lista utworów:

1 Code (prod. by Flying Lotus)
2 Touch
3 Lay You Down (prod. by BILO)
4 Promise In Love (prod. by DJ Mitsu the Beats)
5 Warrior
6 Made For Love (prod. by Flying Lotus)
7 Save Your Love For Me
8 The Greater Good
9 Blackmagic (prod. by Flying Lotus)
10 Detroit Loveletter (prod. by Moodymann)
11 Love Conversation feat. Jordana de Lovely (prod. by Taylor McFerrin)
12 Beauty
13 No Tellin' (I Need You)

Komentarze

  1. hej interesujący blog, często tu zaglądam, zapraszam także na mojego "konkurencyjnego" bloga:) http://guitarsstreet.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Witam, dodałem Twój blog do listy czytanych/polecanych. Strony konkurujące nie robią tak :) pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz