Utwór na zawsze: Everybody Loves The Sunshine

Na początku lat 70. Stevie Wonder miewał pochmurne dni. Wówczas szeroki uśmiech – jego znak szczególny – znikał. Nieprawdopodobne, prawda? Są na to jednak dowody w postaci nagrań z tamtego okresu, tak na marginesie uznawanego za najlepszy czas w twórczości pana Wondera.

W nagraniu Blame It On The Sun z doskonałej płyty Talking Book, młody Stevie winą za nieudaną miłostkę obarcza słońce. Powód: słońce nie świeci. Proszę Państwa, jak tak można? Nie uśmiechać się, gdy cały świat pragnie ujrzeć białe zęby pana Wondera to jedno, ale winić słońce? To przecież nielogicznie, wiemy doskonale, że słońce należy kochać.

Powiedział o tym głośnio Roy Ayers w 1976 roku. Wie o tym również Seu Jorge, brazylijski muzyk i aktor, który wkrótce (27.07.2010) wyda nowy album nakładem Now-Again Records. Pierwszy singiel (12”, mp3) zapowiadający płytę Seu Jorge and Almaz to brazylijska wersja Everybody Loves The Sunshine. Tym sposobem najlepszy utwór świata (według Soul-Jazz.pl) po raz kolejny doczekał się przeróbki.

Być może pamiętają Państwo doskonały cover D’Angelo na stronie B singla Untitled (How Does It Feel) z 2000 roku? Piskliwe/Prince’owe wykonanie pana Archera (prawdziwe nazwisko D’Angelo) nawet po dziesięciu latach od daty publikacji świetnie znosi upływ czasu. Prawdopodobnie wersja pana Jorga podzieli los coveru D’Angelo, ponieważ w dniu internetowej premiery nagrania Everybody Loves The Sunshine utwór stał się „utworem na zawsze”. Nie wierzą Państwo? Proszę pobrać darmową empetrójkę lub włączyć play w poniższym, youtube’owym odtwarzaczu.Dwunastocalowy singiel oprócz coveru kompozycji pana Ayersa zawiera wersję instrumentalną oraz dodatkowe nagranie Cirandar, które również ukaże się na LP.

Wracając do historii Blame It On The Sun: Stevie Wonder kończy utwór słowami „but my heart blames it on me”. Stary porządek powraca, ponownie everybody loves the sunshine.

Komentarze

 1. Anonimowy7/07/2010

  ponadczasowy utwor.
  znalazlem ostatnio mix utworow go samplujacych. polecam

  http://soundcloud.com/dmadness/folks-get-brown-in-the-sunshine

  polecam tez liquid funkowy remix http://soundcloud.com/sunny/b-u-z-z-feat-roy-ayers-everybody-loves-the-sunshine

  pzdr!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz