Sonus – Terra Musica (PHONOcast 7)


Do nagrania najnowszej części serii PHONOcast zaprosiliśmy Sonusa, didżeja, autora audycji Analogia Jazzu nadawanej w każdy piątek w RadioJAZZ.FM. Muzyczne fascynacje naszego gościa wykraczają poza muzykę jazzową, dlatego byliśmy przekonani, że efekt końcowy będzie zaskakujący. Nie pomyliliśmy się.

Jedyna taka okazja by przez godzinę i 30 minut posłuchać dźwięków pochodzących z Angoli, Malawi, Iranu, Indonezji oraz wielu innych miejsc na Ziemi. W sumie 19 nagrań zarejestrowanych na winylowych płytach w latach 70-80 przez podróżników, muzykologów, etnografów. Trudno opisać rozpiętość użytego materiału muzycznego. Usłyszą Państwo ceremonię ku czci powracających pielgrzymów, pieśń z marokańskiej kolekcji Baqashot zawierającej modlitwy odprawiane przez Sefardyjczyków o poranku w szabat, a nawet muzykę rozrywkową z repertuaru Gambuh. W ten sposób Terra Musica stanowi znakomite źródło wiedzy z zakresu tzw. „muzyki świata”, a przy okazji świetnie odpręża. Uzupełnieniem podcastu jest szczegółowy opis, który podamy niebawem.

Siódma część PHONOcast zapowiada trzeci numer magazynu PHONO. Na okładce Gil Scott-Heron w interpretacji RSO196. W środku m.in. płyty sezonu, burzliwe małżeństwo Marvina Gaye, święty Graal Harry'ego Whitakera, materiał z pierwszej edycji Katowice Jazzart Festival. Przed wydaniem numeru, do Państwa użytku oddamy nową stronę PHONO.pl.

Korzystając z okazji... dziękujemy Adamowi Domagale za wyróżnienie Soul-jazz.pl w artykule „Jazz na stronie czyli słowo o jazzowej blogosferze”, który ukazał się na łamach wrześniowego Jazz Forum (9/2012). To miłe uczucie być docenionym.


Komentarze

  1. Zapraszam na sporą dawkę jazzu: classy-music@blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz