Utwór na dziś: Father's Children "Who's Gonna Save the World"

Jak donosi dwutygodnik Forum (Nr 23/2013) za Daily Infographic, trzeba się pospieszyć, żeby na własne oczy zobaczyć niektóre z najpiękniejszych miejsc naszej planety.

Dwadzieścia rodzajów lemurów (w tym Król Julian) zamieszkujących Madagaskar w ciągu 35 lat może wyginąć jeśli wyrąb lasów nie zostanie zaniechany. Do degradacji ekosystemu także przyczynia się kłusownictwo oraz wypalanie terenów pod nowe plantacje.

W Dorzeczu Konga, według ONZ do 2040 roku może zniknąć do dwóch trzecich lasu równikowego, jeśli nie podejmie się bardziej skutecznych działań. Wiecznie zielone last produkują 40 procent tlenu na świecie. Według autorów artykułu pozostało mniej niż 25 lat.

W wyniku gwałtownego wzrostu temperatury spowodowanej przez globalne ocieplenie, szacuje się że do 2050 roku alpejskie lodowce mogą w ogóle przestać istnieć. Z tego samego powodu 27 lodowców w Parku Narodowym Glacier wkrótce może przestać istnieć, wraz z roztopieniem lodowców brak zimnej wody spowoduje drastyczną zmianę ekosystemu. W parku żyje 260 gatunków ptaków i 62 gatunki ssaków, zidentyfikowano też 1132 gatunki roślin. - Czytamy w 10 nietrwałych cudów świata


Utwór na dziś wraz z innymi nagraniami waszyngtońskiej grupy soulowej Father's Children zarejestrowanymi dla Fly Enterprises nigdy wcześniej nie zostały wydane. Aż do dnia w którym wytwórnia Numero Group zabrała się za odkurzenie starych taśm. Materiał zarejestrowany w 1972 roku przeleżał w garażu ówczesnego producenta muzycznego zespołu Robera Hosea Williamsa blisko czterdzieści lat. Utwór "Who's Gona Save The World" to również tytuł płyty wydanej dopiero w 2011 roku. Oficjalny debiut fonograficzny Father's Children nastąpił w 1979 roku. Album zatytułowany Father's Children wydała wytwórnia Mercury. Do dziś pierwsze analogowe tłoczenie należy do tych z serii trudno osiągalnych ze względu na dostępność i cenę.

Komentarze