Leon Ware: Leon Ware (RE, 2014)


Be With Records  -  nowy londyński label specjalizujący się w reedycjach, inauguruje swą działalność soul-funkowym klasykiem z początku lat 80. 

W lutym Leon Ware skończył 74 lata. Jest jedynym regularnie wydającym nowe płyty soulmanem pamiętającym cudowne dla muzyki soul lata siedemdziesiąte. Za niecały miesiąc, dzięki staraniom Be With do ponownej sprzedaży trafi album Leon Ware zawierającym m.in. słoneczy przebój “Why I Came To California”.

Album  Leon Ware, następca Rockin’ You Eternally ukazał się w 1982 roku nakładem Elektra Records. Wcześniej, przez całą siódmą dekadę XX wieku, wokalista pisał utwory m.in. dla Donny’ego Hathawaya, Minnie Riperton, Quincy Jonesa oraz Marvina Gaye’a, jak również realizował solowe projekty (np. Musical Massage)

Reedycja Be With Records posiada licencję Warner Brothers Records. Oficjalna data wydania to 12 maja, winyl kosztuje 20 funtów, co wcale nie jest wygórowaną kwotą, mając na uwadze wysokie ceny pierwszego tłoczenia. Zamówienia w preorderze można składać za pośrednictwem strony wytwórni. Koszty wysyłki do Polski to dodatkowe 7 funtów.

Komentarze