The Heliocentrics & Melvin Van PeeblesPierwszy news dotyczący wspólnych nagraniań Melvina Van Peeblesa, Jamiego Catto i Jake'a Fergusona  pojawił się na stronie Stones Throw Records w 2008 roku. Z treści informacji wynikało, że autor  Sweet Sweetback's Baadasssss Song wraz z Heliocentrics nagrał dziesięciominutowy utwór, który zostanie wydany na Sinrius B EP. Stało się inaczej, EP'ka owszem - została wydana, lecz nie zawierała wspomnianego utworu.

Kolejna wiadomość o zbliżającym się wielkimi krokami albumie pana Van Peeblesa z Heliocentrics pojawiła się w 2012 na stronie Now Again Records. Album został ukończony, a jego premiera została ustalona na rok 2013. Ponownie stało się inaczej niż zapowiadano. Album Heliocentrics faktycznie ukazał się w ubiegłym roku, lecz bez udziału MVP.

Ostatni wpis dotyczący albumu pt. The Last Transmission pojawił się w tym roku. Według zapewnień wytwórni Now Again, album będzie w sprzedaży od 7 października. Wydawnictwo składa się z dwóch płyt, pierwsza zawiera utwory wokalne, natomiast drugi winyl materiał instrumentalny. 

Instrumentalna wersja utworu "The Cavern" w mp3 do pobrania z oficjalnego serwera.


Komentarze